روستا زیاز

به این پست امتیاز دهید:
روستا  زیاز

کوه عروس و داماد از دیگر عجائب اشکورات است که در روستای زیاز واقع شده است. این روستا با روستاهای آغربن کندسر، گرمابدشت، دیورود و سجیران همسایه بوده و در 26 کیلومتری بخش رحیم آباد و 41 کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده است. در شمال منطقه سی پل، کوه سنگی با شیب بسیار تند واقع شده است که در بالاترین نقطه آن دو مجسمه سنگی به شکل عروس و داماد قرار دارد. کوه عروس و داماد به واسطه اینکه در بین کوه‌های دیگر اشکور از زیبایی و شکوه خاصی برخوردار است، نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب نموده و ناخودآگاه متوجه عظمت خالق هستی که باعث این همه زیبایی است، می‌کند.

شهر رودسر گیلان در  70 کیلومتری از مرکز استان قرار دارد. یکی از مکان های دیدنی شهر رودسر روستا  زیاز  است که با روستاهای گرمابدشت ، آغربن کندسر ، سجیران و دیورود همسایه است و در بیست و پنج کیلومتری بخش رحیم آباد و چهل کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر قرار دارد.    

در شمال منطقه سی پل ، کوهی سنگی با شیبی بسیار تند قرار دارد که در بالاترین نقطه آن دو مجسمه سنگی به شکل عروس و داماد نظر هر کسی را جلب می کند.این کوه به دلیل زیبایی و شکوه خاص خود در میان کوه‌های اشکورات معروف است و ناخودآگاه ذهن را متوجه عظمت خالق هستی که باعث این همه زیبایی است ، می‌کند.

از صنایع دستی این منطقه میتوان به : جاجیم ، گلیم ، چادرشب ، نمدمالی ، چوخادوزی ، خورجین ، عرق جین ، چموش دوزی ، سفال گری ، نخ ریسی ، کلاه بافی ، شال و دستکش بافی ، باروت سازی ، صنایع چوب ، گلوله سازی ، منبت کاری و… اشاره نمود.

نظرات کاربران

نظرات کاربران ( 0 نظر )

    نظری وجود ندارد

جهت ثبت نظر خود وارد سایت شوید